top of page

Koronavirová pandemie jako příležitost pro umělecké múzy a nastartování působení nové kapely Napořád. I tak by se dala charakterizovat část dosavadního příběhu nové hudební skupiny, která míří vysoko a na české poměry vyniká několika aspekty. Tvoří ji netypicky dva muži, Ondřej Škoch a Petr Kužvart, a dvě ženy – zpěvačky Barbora Fialová a Josefína Čermáková. Zpívají česky, všichni čtyři se na skladbách autorsky podílejí a jejich písničky mají hloubku, melancholii i drajv.

„Všechno začalo 8. dubna 2019 v Akropoli. Tam jsme pokřtili moje sólové album Řekni napořád a tam stála poprvé na podiu kapela, ze které se postupně vytvořilo uskupení Napořád. Přes léto jsme odehráli několik koncertů – skvělých i horších, některé jsme museli zrušit... Přinesly nám ale důležitou věc, slyšeli jsme, jak skvěle znějí dohromady naše hlasy – můj, Kužiho, Báry a Jožky,“ říká kapelník Ondřej Škoch, který se následně začal věnovat tvorbě skladeb pro novou kapelu.

Postupně se na písních pro skupinu Napořád začali podílet i ostatní členové. Kapela plánovala natáčení tří singlů pod taktovkou renomovaného britského hudebního producenta Clinta Murphyho. Jeho návštěvu v České republice ale zabrzdila celosvětová opatření proti šíření koronaviru, a tak se kapela rozhodla vytěžit maximum z pandemie a celospolečenské karantény. „Využili jsme volný čas pro on-line setkávání
a tvorbu nových skladeb. Vznikla dema 14 písní, které čekají na představení veřejnosti,“ upřesňuje Ondřej Škoch.

Celá kapela vyhlíží uvolnění opatření, které půjde ruku v ruce se začátkem koncertování, a také otevření státních hranic, jež přiblíží natočení singlů a následně celé desky. O víkendu 30. a 31. května je v plánu zkouška v zámku Modletice a následně výběr tří singlů ze čtrnácti dosud natočených skladeb. Ty za kapelu vybere padesátka fanoušků oslovených přes sociální sítě. „Chceme, aby písničky slyšeli nezasvěcení posluchači a dali nám zpětnou vazbu, jak a hlavně které se jim líbí,“ dodává Škoch.

kapelanaporad.cz

facebook.com/kapelanaporad

instagram.com/kapelanaporad
 

mediální zastoupení:

Michaela Rozšafná

michaela@2media.cz

+420 736 182 981
2media.cz, s.r.o.

2media.cz

facebook.com/2media.cz

instagram.com/2mediacz

Tisková zpráva 21/5/2020

 

Nová kapela Napořád využila koronavirovou pandemii k umělecké tvorbě. Britský producent Murphy čeká na otevření hranic.

Kotva 2

 

 

soubory ke stažení

logo_naporad_bile.eps

rodny_list_naporad.pdf

logo_naporad_cerne.eps

qr_naporad_instagram.png

logo_napis_naporad.pdf

logo_napis_naporad.pdf

stage_plan_naporad.png

logo_naporad.pdf

logo_napis_naporad_cerne.png

logo_naporad_cerne.png

logo_napis_naporad_bile.png

logo_naporad_bile.png

bottom of page